Bolest a horečka u dětí žvýkací tablety

Šampioni kategorie

1
4
5 hodnocení

Paralen 125 mg 20 tablet

Tablety se podávají dětem od 3 let (nad 9 kg) proti bolesti a také ke snížení tělesné teploty, při chřipkových a jiných horečnatých onemocněních.
Lék k vnitřnímu užití. Obsahuje paracetamol.
Skladem v eshopu
25 Kč
23 Kč bez DPH
2
Nurofen pro děti jahoda 2% perorální suspenze 100 ml
-18%
4.4
10 hodnocení

Nurofen pro děti jahoda 2% perorální suspenze 100 ml

Ke snížení horečky a úlevě od mírné až střední bolesti. Pro děti a kojence od 3 měsíců.
Lék k vnitřnímu užití. Obsahuje ibuprofen.
Skladem v eshopu
135 Kč
123 Kč bez DPH
3
Panadol pro děti jahoda perorální suspenze 100 ml
-16%
4.6
12 hodnocení

Panadol pro děti jahoda perorální suspenze 100 ml

Panadol pro děti jahoda je určene ke snížení horečky a k tlumení mírné až střední bolesti. Pro děti a kojence od 3 měsíců věku (od 5 kg hmotnosti).
Lék k vnitřnímu užití. Obsahuje paracetamol.
Skladem v eshopu
135 Kč
123 Kč bez DPH
4
Cemio Metric 308 Smart bezkontaktní teploměr
-30%
4
1 hodnocení

Cemio Metric 308 Smart bezkontaktní teploměr

Bezkontaktní teploměr pro měření teploty na čele a okolních předmětů ze vzdálenosti 5-8 cm.
Zdravotnický prostředek.
Skladem v eshopu
899 Kč
743 Kč bez DPH
5
Panadol Baby 125 mg 10 čípků
-11%
4.2
6 hodnocení

Panadol Baby 125 mg 10 čípků

Panadol Baby čípky jsou určeny ke snížení horečky a k tlumení mírné až střední bolesti. Pro děti do 9 kg.
Lék k rektálnímu podání. Obsahuje paracetamol.
Skladem v eshopu
79 Kč
72 Kč bez DPH
Produkty z této kategorie pro Vás vybírá a doporučuje
Mgr. Ilona Šimková
z Magistra lékárny Opatov
Mgr. Ilona Šimková
Obrázek visačky garanta
-15%
Ke snížení horečky a úlevě od mírné až střední bolesti. Pro děti od 7 do 12 let s hmotností 20-40 kg.
Lék k vnitřnímu užití. Obsahuje ibuprofen.
149 Kč
135 Kč bez DPH
Skladem v eshopu

Bolest a horečka u dětí žvýkací tablety

Bolest a horečka u dětí jsou nepříjemným důvodem probdělých nocí maminek a tatínků. Příčin vyvolávajících horečku může být celá řada, zpravidla jde o projev virových či bakteriálních infekcí. Bolest u dětí může být spojena s nachlazením a chřipkou nebo se může jednat např. o bolest zubů a bolest bříška.

Teplota u dětí

Normální teplota u dětí je do 37,4 °C, jako zvýšená teplota u dětí pak bývá označováno rozhraní teplot od 37,5° do 38,4 °C. Teplota nad 38,5 °C je považována již za horečku.

Jak postupovat při řešení zvýšené teploty či horečky?

Zvýšenou teplotu či horečku u velmi malých dětí do 3 měsíců je nejlépe vždy konzultovat s pediatrem. Pokud se vám tedy nezdá teplota u miminka, zkontaktuje vždy svého lékaře.

Základem léčby při zvýšené teplotě či horečce je zajištění dostatečného množství tekutin (u kojenců ve formě mateřského či umělého mléka).

Do 38 °C není potřeba teplotu snižovat. První pomocí při vyšší teplotě jsou tzv. fyzikální metody snižování teploty. Jde o tradiční využití zábalů či houbiček, které namočíme do vlažné vody a přikládáme na tělo dítěte. Zábaly se přikládají na hrudník a končetiny po dobu 15 min., houbičky přikládáme na místa, kde se nacházejí tepny. Tyto metody nejsou vhodné, pokud je kůže dítěte mramorovaná nebo má dítě studené končetiny.

Kdy přichází řada na léky na horečku?

Pokud nezabírají výše uvedené metody, existují na trhu volně prodejné přípravky s paracetamolem (Paralen, Panadol) či ibuprofenem (Nurofen, Ibalgin). Jako lék volby při horečce a bolestech je doporučován paracetamol a to v dávce 10-15mg/kg s odstupem 6ti hodin, u ibuprofenu jde o dávku 5-10mg/kg po 8 hodinách. Vhodnou lékovou formu volíme dle věku dítěte. Čípky a sirupy jsou určeny pro kojence a malé děti, tabletové formy poté pro větší děti.

Léky na bolest pro děti

Léky na bolest volíme ideálně podle příčiny bolesti. U dětí se využívají primárně již výše zmíněné účinné látky. Paracetamol zabírá na horečku a bolest, ibuprofen na horečku, bolest a zánět a lze tak tyto léky užít i v případě bolesti při prořezávání zoubků či bolestí spojených s nachlazením či chřipkou.

Oblíbené přípravky v této kategorii jsou Paralen a Nurofen pro děti ve formě čípků nebo sirupu.