Rezervace eRecept

Začněte zadáním 12místného kódu eReceptu
↓ Dokončete rezervaci ↓

 Přejít k dokončení rezervace 

Pokračovat v rezervaci v e‑shopu

... přejete si ještě něco přikoupit? 

Nevíte si s něčím rady?

Zavolejte nám:  +420 253 253 213 (Po - Pá: 8:00 - 16:00)

E-mail: zakaznicky.servis@magistra.cz

Proč si rezervovat eRecept přes e-shop dopředu?

 

  • Garantujeme Vám vždy nižší doplatek

Aktuální výše doplatků se v jednotlivých lékárnách liší. Pokud si eRecept rezervujete online na magistra.cz, bude vždy doplatek u léků nižší nebo úplně bez doplatku.

  • Šetříte svůj čas

Pohodlná a rychlá rezervace online je pro vás jistotou, že léky pro vás budou v lékárně připravené. Neriskujete zbytečné čekání nebo cestu navíc v případě, že by léky nebyly dostupné. 

  • Vše, co potřebujete na jedno kliknutí

Společně s rezervací léků z eReceptu si můžete v jednom kroku do nákupního košíku vložit další oblíbené přípravky z e-shopu. V lékárně si tak můžete vyzvednout vše najednou.

Často kladené dotazy a odpovědi k eReceptu

Kód eReceptu je 12místný kód (kombinace čísel a písmen), který jste obdrželi od svého lékaře elektronicky, v SMS či vytisknutý přímo na receptu. Pokud na Vaše papírovém receptu žádný takový kód není, kontaktujte nás

Ano, v příslušném poli vyplňte / naskenujte všechny své eRecepty.

Platnost eReceptu je obvykle 14 dní počínaje dnem, který následuje po dni jeho vystavení lékařem. Platnost je většinou uvedena přímo u eReceptu na papírovém receptu či v SMS.

Pokud na papírovém receptu není vyznačen jeho obsah, můžete požádat svého lékaře či lékárníka v jakékoli lékárně a obsah Vám sdělí.

Rezervace eReceptu je zdarma. Pro rezervace eReceptu můžete také využít mobilní aplikaci Moje Magistra, která je dostupná v App Store či na Google Play zcela zdarma.

Aktuální výše doplatků se v jednotlivých lékárnách liší. O aktuální výši doplatků za rezervované léky z eReceptu se informujte ve Vámi zvolené lékárně.

Celková cena nezahrnuje případné doplatky za léky z eReceptu. Zahrnuje pouze cenu volně prodejných přípravků. O aktuální výši doplatků za rezervované léky z eReceptu se informujte ve Vámi zvolené lékárně.

Bohužel nedokážeme garantovat výdej rezervovaného přípravku v lékárně v případě, že daný přípravek je v daný moment nedostupný v ČR. O aktuálním stavu Vaší rezervace či nedostupnosti Vás budeme informovat přímo z lékárny.

eRecept si můžete rezervovat v lékárnách, označených „Výdej přes e-recepty“, resp.  „Rezervace v mobilní aplikaci“ (v případě rezervace v mobilní aplikaci). Nenašli jste svou oblíbenou lékárnu? Kontaktujte nás.

O stavu Vaší rezervace Vás budeme informovat emailem/SMS. Rezervace vyřizuje lékárna v průběhu své otevírací doby. Pokud je to nezbytné, může Vás kontaktovat přímo lékárník na email/SMS.

Rezervaci je možné změnit či stornovat. V tom případě je nutné lékárnu informovat emailem či telefonicky. V případě, že si nevyzvednete rezervované přípravky během 5 pracovních dní od doby potvrzení rezervace lékárnou, rezervace je automaticky stornována.

Bohužel ne, současná legislativa toto nedovoluje. Při rezervaci eReceptu a dalších, volně prodejných přípravků, lze také využít pouze rezervaci s následným vyzvednutím v lékárně.

Ano, při vyzvednutí rezervace jinou osobou je potřeba předložit kód eReceptu.

Aktuální výše doplatků se v jednotlivých lékárnách liší. O aktuální výši doplatků za rezervované léky z eReceptu se informujte ve Vámi zvolené lékárně. Sleva z doplatku je poskytována ve formě neuplatnění maximální obchodní přirážky při výdeji léčivého přípravku. V některých případech jsme limitováni právními předpisy a výše slevy může být maximálně tak vysoká, aby prodejní cena léku nebyla nižší než náklady na jeho pořízení.