Gaviscon

Gaviscon Duo Efekt žvýkací tablety působí dvojím účinkem - utišuje pálivou bolest na hrudníku způsobenou žaludečním obsahem a odstraňuje zažívací potíže.
Lék k vnitřnímu užití.
159 Kč
142 Kč bez DPH
Magistra Kasička
+ 16 b. 
do kasičky

Gaviscon

Trápí vás překyselení žaludku nebo časté pálení žáhy? Problémy se zažíváním mohou být způsobeny nesprávným či nevhodným způsobem stravování. Pokud se žaludeční šťávy vrací do jícnu (tzv. gastroezofageální neboli žaludeční reflux), může se objevit pálení nebo nepříjemné pocity za hrudní kostí (pálení žáhy).

Jak se zbavit pálení žáhy?

Vhodné je dodržovat režimová opatření – například pravidelná strava, jezení v klidu, omezení pití kávy, alkoholu, těžko stravitelných, smažených či kořeněných jídel nebo časový odstup jídla a spánku. Jak si pomoci od pálení žáhy nebo jak se zbavit překyselení žaludku, pokud vás již obtíže trápí? První pomocí při refluxu mohou být léky na pálení žáhy. Mezi ně patří také Gaviscon.

Lék Gaviscon

Gaviscon se vyrábí jako Gaviscon suspenze (někdo nazývá jako Gaviscon sirup) nebo Gaviscon tablety ke žvýkání. Vytváří gelovou ochrannou vrstvu, která plave na povrchu obsahu žaludku. Tato vrstva brání návratu žaludeční kyseliny do jícnu. Tak zmírňuje pocit pálení žáhy a nepříjemné pocity, které žaludeční kyselina působí.