TÝDEN S KLOUBY & SVALY: až 50% sleva  

Zůstaňte s námi v pohybu! Desítky produktů za akční ceny pouze do konce týdne. Platí jen do 13.10. 2024!

Přírodní přípravek pro sebevědomé zralé ženy. Doplněk stravy, který napomáhá omezovat únik moči, omezuje nutkavou potřebu častého močení.
Doplněk stravy.
445 Kč
397 Kč bez DPH
Magistra Kasička
+ 45 b. 
do kasičky
Přírodní přípravek pro sebevědomé zralé ženy. Doplněk stravy, který napomáhá omezovat únik moči, omezuje nutkavou potřebu častého močení.
Doplněk stravy. Hmotnost obsahu 40 g.
725 Kč
647 Kč bez DPH
5
1x
Magistra Kasička
+ 73 b. 
do kasičky
Doplněk stravy s obsahem lecitinu a inulinu je směsí lichořeřišnice a extraktu ze semen štýrské dýně, která přispívá k normální funkci dolních močových cest.
Doplněk stravy.
185 Kč
165 Kč bez DPH
Kombinace kanadských brusinek a vitaminu D. Obohaceno o zlatobýl obecný pro podporu zdraví močových cest a vylučovací funkce ledvin.
Doplněk stravy. Hmotnost obsahu 49 g.
299 Kč
267 Kč bez DPH
Magistra Kasička
+ 30 b. 
do kasičky
Kombinace kanadských brusinek a vitaminu D. Obohaceno o zlatobýl obecný pro podporu zdraví močových cest a vylučovací funkce ledvin.
Doplněk stravy. Hmotnost obsahu 85 g.
409 Kč
365 Kč bez DPH
4,2
4x
Magistra Kasička
+ 41 b. 
do kasičky

Únik moči tobolky

Co to je inkontinence?

Inkontinence neboli samovolný únik moči je zjednodušeně řečeno ztráta kontroly nad močovým měchýřem. Močová inkontinence trápí podle odhadů někdy v průběhu života až 30% naší populace, přesto velká část postižených kvůli obavám nebo studu odbornou pomoc nevyhledá.

Inkontinence častěji postihuje ženy a také starší populaci. To ale neznamená, že je inkontinence u mužů něco neobvyklého, dokonce se může vyskytnout například vlivem zranění nebo nemoci i u mladých lidí nebo dětí.

Vliv může mít i kouření, nadváha nebo rodinná anamnéza. Často se také objeví v důsledku některých degenerativních onemocnění nebo diabetu.

Vždy je potřeba rozlišit příčinu úniku moči, podle toho pak spadá řešení tohoto problému buď do péče urologa nebo neurologa.

Typy inkontinence

  • Stresová – Vzniká v důsledku nadměrného tlaku v břiše (při kašlání, kýchání, smíchu, zvedání těžkých břemen).
  • Urgentní – Projevuje se náhlou, intenzivní potřebou. Může se projevit při různých onemocněních nebo také jako následek infekce močových cest.
  • Smíšená
  • Funkční – Objevuje se u osob se sníženou pohyblivostí, špatnou komunikační schopností nebo s psychickým onemocněním. Nezřídka souvisí s vyšším věkem pacienta.
  • Inkontinence moči z přetékání – Nechtěný únik při přeplňování močového měchýře. Typická u mužů se zbytnělou prostatou.
  • Inkontinence v těhotenství a po porodu - Samovolný únik moči během těhotenství nebo nějakou dobu po porodu není nic neobvyklého. Vzniká důsledkem značného tlaku na oblast pánevního dna zvláště v posledním trimestru těhotenství nebo vlivem tkáňových otoků ve vaginální oblasti po porodu. Tento stav by měl ale samovolně po určité době odeznít. Pokud se tak do půl roku po narození dítěte nestane, je načase vyhledat odbornou pomoc.
  • Inkontinence stolice – I zde se používá termín inkontinence. Objevuje se méně často než inkontinence močová (jen asi 2% populace), převážně u žen staršího věku jako následek oslabeného pánevního dna, po mozkové mrtvici, při diabetu nebo dalším onemocnění.
  • Reflexní – Příčinou jsou poruchy centrální nervové soustavy.
  • Psychogenní – Obvykle dočasná, při strachu, úzkosti, stresu.
  • Inkontinence po dlouhodobém zavedení cévky

Léčba inkontinence

Po vyšetření stanoví lékař typ a stupeň inkontinence. Od toho se pak odvíjí navržená léčba. Někdy postačí speciální cvičení (Kegelovy cviky, mikční dril apod.), elektrostimulace nebo základní farmakoterapie (užívání léků), u pokročilejších stádií může být řešením i drobný chirurgický zákrok. Mezi další možnosti léčby patří například hormonální léčba, akupunktura nebo vhodné bylinky. Pacientům bývá často doporučena změna životního stylu, redukce váhy, omezení fyzické zátěže a dodržování pitného režimu (omezení močopudných nápojů, např. kávy).

Inkontinenční pomůcky

Lékař po stanovení typu inkontinence doporučí používat vhodné inkontinenční pomůcky – inkontinenční kalhotky, plenkové kalhotky nebo vložky. Dnešní moderní inkontinenční pomůcky jsou velice diskrétní a zajistí, aby byl případný únik moči pod kontrolou, zachytí unikající moč i nepříjemný zápach.

Pokud trpíte opakovaným únikem moči, nezdráhejte se navštívit svého lékaře. Po správném stanovení diagnózy bývá nezřídka tato situace řešitelná.