Femibion® pro kojící

Femibion pro specifické potřeby kojící maminky a jejího děťátka.
Doplněk stravy.
549 Kč
490 Kč bez DPH
5
2x
Magistra Kasička
+ 55 b. 
do kasičky

Femibion® pro kojící

Femibion je partnerem žen na cestě mateřstvím – od plánování těhotenství, přes těhotenství až po kojení. Mezi doplňky stravy značky Femibion najdeme:

  • Femibion 1 – pro plánování těhotenství a první týdny těhotenství
  • Femibion 1 bez jódu
  • Femibion 2 – od 13. týdne těhotenství do porodu
  • Femibion 2 bez jódu – od 13. týdne do ukončení kojení
  • Femibion 3 pro období kojení

Jak podpořit otěhotnění?

Otěhotnění a prospívání miminka ovlivňuje mnoho faktorů. Mezi ty nejdůležitější patří pestrá vyvážená strava, pohyb a psychická pohoda. Pomoci vám může i sledování plodných dnů. Pokud se nedaří otěhotnět delší dobu, přichází v úvahu podpora otěhotnění z rukou specialisty v oboru reprodukční medicíny. Pro doplnění potřebných živin, můžete vyzkoušet „vitamíny před otěhotněním“, které obsahují nejdůležitější minerály a vitamíny pro těhotné i plánující těhotenství, včetně kyseliny listové.

Kyselina listová - účinky

Kyselina listová v těhotenství podporuje zdravý vývoj plodu, kromě toho kyselina listová:

  • přispívá k normální krvetvorbě
  • pomáhá podpořit přirozenou obranyschopnost
  • přispívá ke snížení míry únavy a vyčerpání.

Její doporučená denní dávka v těhotenství je 600 μg. Až polovina osob má však poruchu vstřebávání kyseliny listové, proto je důležité, aby doplněk stravy obsahoval kyselinu listovou v aktivní formě. V přípravcích Femibion je kyselina listová jako směs folátů (Metafolin® a kyselina listová). Je vhodné, aby byla kyselina listová před otěhotněním přijímána v dostatečné dávce alespoň po dobu 3 měsíců.

Těhotenství

Příznaky těhotenství se u jednotlivých žen liší. Některá žena pozná těhotenství téměř okamžitě, podle bolesti prsou, ranní nevolnosti, únavy nebo třeba citlivosti na pachy. Jiné ženy si těhotenství téměř ani nevšimnou. Těhotenství se počítá od 1. dne poslední menstruace, tedy zhruba 2 týdny před oplozením vajíčka. První trimestr je prvních 13 týdnů, jedná se tedy o první tři měsíce těhotenství. Kdy začíná druhý trimestr? Od 14. týdne těhotenství (13+0) do 27. týdne těhotenství běží 2. trimestr. Poté už vás už čekají pouhé tři měsíce (3. trimestr) do narození vašeho miminka.

Rada pro maminky

Doplňky stravy pro těhotné jsou vhodné zejména, pokud trpíte nevolnostmi a zvracením (nemáte tedy dostatečný příjem potřebných látek potravou). V těchto případech je také důležité myslet na dostatečný pitný režim. Užívání doplňků stravy během těhotenství se doporučuju i osobám, které dodržují některý z výživových směrů s vyřazením určité složky potravy (například vegetariánství).