APO-Ibuprofen

Kategorie neobsahuje žádné produkty.

APO-Ibuprofen

APO-Ibuprofen patří mezi léky na bolest s obsahem léčivé látky ibuprofen, který zmírňuje bolest a zánět různého původu. Působí tedy jak na migrénu* či jiné bolesti hlavy, tak na bolesti zad, menstruační bolesti či bolesti kloubů (nejčastěji doprovázející onemocnění osteoartróza**). Zároveň tlumí horečku, například při nachlazení.

Co pomáhá na bolest zad?

Stejně jako u jiných obtíží, i zde je dobré vědět, co je příčinou. Když víme, zda se jedná o namožené svaly, funkční bolesti či jiné onemocnění, můžeme snáze zjistit, jak se zbavit bolesti zad. Při akutní bolesti zad můžeme zvolit léčbu lokální (gely, krémy, náplasti) nebo si krátkodobě ulevit léky na bolest s obsahem nesteroidních protizánětlivých látek (například APO-Ibuprofen).

Co na migrénu či jinou bolest hlavy?

Prášky na bolest hlavy“ by nám měly přinést především rychlou úlevu. Vhodné jsou tedy tzv. rapid formy (například APO-Ibuprofen Rapid), jejichž účinek se dostavuje dříve než u běžných tablet.

 

*pokud migréna přetrvává i pokud jste užil/a léky na bolest hlavy, může se jednat o těžší formy migrény a je vhodné konzultovat obtíže s lékařem

**v případě zánětlivých a degenerativních onemocnění kloubů a páteře (artritida a artróza) se přípravek APO-Ibuprofen užívá pouze na doporučení lékaře