Covid testy

Rychlý antigenní test pro výtěr z nosu na koronavirus / covid-19 - výtěr se provádí aplikací pouze 2,5 cm. Výsledky se interpretují vizuálně po 15 minutách.
Diagnostický zdravotnický prostředek in vitro.
55 Kč
49 Kč bez DPH
5
1x

Covid testy

Covid-19

Covid-19 je vysoce infekční onemocní, které je způsobeno koronavirem SARS-CoV-2. Je tu s námi už nějaký ten pátek a zdá se, že jen tak rychle nezmizí. Jedním ze základních pilířů v boji s onemocněním je testování. Pomáhají včas odhalit infekční osobu a předcházet šíření viru v populaci.

Covid test

Antigenní testy představují jednoduchou a rychlou možnost, jak zjistit koronavirovou infekci. Dokazují přítomnost virových antigenů, tedy bílkovin, nacházejících se na povrchu viru SARS-CoV-2. Virový antigen koluje v těle nakaženého člověka a odhalí nemoc na vrcholu infekce. Výhodou těchto „rapid testů“ je především již zmíněná jednoduchost a rychlost, kdy výsledek získáte do 15–20 minut. Covid testy jsou určené pro přímý odběr z nosu či z dutiny ústní.

Samotestování v domácích podmínkách

Veškeré samotesty na Covid-19 mají v soupravě přiložený návod. Nejedná se o nic těžkého

Test na koronavirus ze slin

U testu ze slin stačí malý vzorek (cca 1 ml), který vyplivnete do učené nádobky a promícháte s roztokem. Vzorek je poté nutné nanést na testovací kazetu a za zhruba 20 minut dostanete výsledek.

Test na koronavirus z nosu

Před testem z nosu je nutné se nejdříve vysmrkat. Následně udělejte výtěr z přední části nosu. Do zkumavky nalijte extrakční pufr a poté vložte tampon se vzorkem. Zkumavku několikrát promíchejte a její obsah nakapejte na testovací kazetu.