BLESKOVÉ AKCE TÝDNE  Nakupte bleskově výhodně a dopřejte si porci zdraví jako hrom ...

Magne B6

Doplněk stravy s hořčíkem a vitaminy B6 a B9 pro snížení únavy a míry vyčerpání. Navíc extrakt z rozchodnice růžové, která přispívá odolnosti vůči stresu.
Doplněk stravy.
269 Kč
240 Kč bez DPH
3.7
3x
Magistra Kasička
+ 27 b. 
do kasičky
-16%
SUPER CENA!
Volně prodejný lék Magne B6 obsahuje hořčík v kombinaci s vitaminem B6 a užívá se při nedostatku hořčíku v organismu. Je vhodný pro dospělé a děti od 6 let.
Lék k vnitřnímu užití.
239 Kč
213 Kč bez DPH
4.7
12x
Magistra Kasička
+ 24 b. 
do kasičky
-20%
SUPER CENA!
Kombinaci hořčíku a vitamínu B6, které přispívají ke snížení míry únavy a vyčerpání a podporují normální činnost nervové soustavy.
Doplněk stravy.
189 Kč
169 Kč bez DPH
Magistra Kasička
+ 19 b. 
do kasičky

Magne B6

Magnesium je nezbytným prvkem pro naše zdraví. Hořčík v těle zodpovídá za mnoho důležitých dějů. Nedostatek hořčíku se může projevovat například jako únava, svalové křeče, bolest hlavy nebo psychické deprese. V čem je hořčík přirozeně obsažen? Hořčík v potravinách najdeme:

 • v ořeších a cereáliích
 • luštěninách a listové zelenině
 • z ovoce pak v datlích, banánech či sušených meruňkách.

Denní dávka hořčíku

Denní dávka hořčíku je individuální a pohybuje se od 280 mg do 400 mg, během těhotenství a kojení se potřeba hořčíku zvyšuje. Hořčík v těhotenství ve formě doplňku stravy či léku by nicméně měl být užíván pouze po poradě s lékařem.

Doplněk stravy nebo léčivý přípravek s hořčíkem může být v různých formách. Magnesium tablety používáme spíše při dlouhodobější potřebě či pravidelnějším doplňování hořčíku. Magnesium šumivé tablety používáme zejména pro nárazovou potřebu hořčíku například po sportovní aktivitě. Magne B6 Balance (ve formě rozpustných granulí v sáčcích bez nutnosti zapíjení) je pak možnost, jak rychle doplnit hořčík kdykoliv je potřeba.

Vitamín B6

Při nedostatku vitamínu B6 může docházet ke zvýšenému vylučování hořčíku z těla. Proto je často vitamín B6 součástí přípravků obsahujících magnesium, tyto přípravky někdy označujeme jako „Magnesium B6“ (například přípravek Magne B6). Vitamín B6 navíc přispívá ke snížení míry únavy a vyčerpání. Vitamín B6 v potravinách se vyskytuje zejména:

 • v některých druzích masa
 • ořeších a banánech
 • mléku a vejcích
 • obilovinách nebo listové zelenině.

Jak se zbavit únavy?

V dnešní uspěchané době trápí únava mnoho lidí. Příčinnou únavy může být:

 • stres a s ním případně spojené obtížné usínání
 • nedostatek spánku
 • nadměrná fyzická aktivita
 • nezdravý způsob stravování
 • nebo i například dlouhodobý pasivní odpočinek.

Řešením tedy často bývá nutná změna životního stylu. S podporou zdravého spánku nám může pomoci doplněk stravy s meduňkou (například Magne B6 Relax). Meduňka také přispívá k normálnímu usínání. Snížení míry únavy a vyčerpání může podpořit hořčík, vitamín B6 a vitamín B9. Ty jsou obsaženy společně s extraktem z rozchodnice růžové v přípravku Magne B6 Stress Control.