10 TIPŮ: Jak se zbavit bolesti v krku

Ráno se probudíte a každé polknutí bolí. Hrdlo máte zarudlé, oteklé, škrábe a pálí.

Bolest v krku je nepříjemný vjem. Jedná se o souhrn infekčních onemocnění dýchacích cest, alergií, znečištění ovzduší, ale i pozůstatky ze včerejšího večera z koncertů.

Víte, jak se bolesti zbavit? Přinášíme Vám 10 ověřených a účinných rad.

 

1. Léky na bolest obsahují látky zmírňující zánět v krku. Zároveň ústa dezinfikují a zmírňují bolest v krku. Můžete si vybrat pro Vás ideální lékovou formu od pastilek, sprejů až po kloktadla. Mezi oblíbené produkty patří Tantum Verde, Strepfen a Strepsils.

2. Udržujte dostatečný pitný režim.

3. Uzdravení napomáhá suchý zábal krku. V případě angín se osvědčil i Priessnitzův zábal. Kousek látky nebo kapesníku namočte do vlažné vody a přiložte na krk. Mokrou látku překryjte igelitovým sáčkem a celý zábal na závěr obvažte silnější látkou.

4. Zvyšte příjem vitaminu C a zinku. Oba přispívají k normální funkci vaší imunity. Významným zdrojem vitaminu C jsou černý rybíz, citrusy, rakytník, šípek, paprika, květák a brokolice. Bohatým zdrojem zinku je hovězí a vepřové maso, sýry, fazole a ořechy.

5. Při léčbě je vhodné dodržovat klidový režim

6. Kloktejte vlažnou vodu se solí.

7. Mezi osvědčené přírodní pomocníky patří med, šalvěj a hřebíček. Šalvěji by se měly vyhnout těhotné ženy.

8. Pokud Vás škrábe v krku z důvodu alergie, účinným zachráncem budou léky na alergii (antihistaminika). Důležité je zamezit kontaktu s alergenem.

9. Echinacea obsahuje prospěšné látky pro naši imunitu. Vybírat můžete mezi sirupy a pastilkami.

10.  Osvědčenou metodou je tvarohový zábal. Tvaroh namažte na krk, zakryjte igelitovým sáčkem a celý zábal na závěr obvažte a zpevněte silnější látkou.

Jak na bolest v krku v těhotenství?


V těhotenství se obecně s léky nakládá opatrně. Bolest v krku není výjimkou.

Využít můžete Priessnitzův obklad či tvarohový zábal, které nemají na těhotenství žádný vliv. Skvělou volbou pro budou pastilky islandského lišejníku a řepíku.

Vyhýbat byste se měly šalvěji, která může způsobit překrvení pánve a vést k potratu.

Související produkty

Máte nějaké dotazy? Kontaktujte nás.